O nas

Fundacja Pracownia Nauki i Przygody powstała w 2010 roku z inicjatywy przyjaciół, którzy poznali się w większości w harcerstwie. Gdy przyszedł czas na “odwieszenie mundurów”, powołaliśmy do życia projekt, którego celem miała być promocja i rozwój w Polsce nurtu Experiental Education, czyli uczenia przez doświadczenie. W 2012 roku, gdy organizacja została zarejestrowana, rozpoczęliśmy nasze działania na większą skalę.

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego, zajmującą się pedagogiką przygody. W swoich działaniach kierujemy się szeroko rozumianą edukacją - nie sprowadzamy jej do zdobytej wiedzy, ale szukamy połączenia między kształceniem, a wychowaniem. Uważamy, że człowiek potrzebuje harmonijnego rozwoju umysłowego, emocjonalnego i fizycznego. Aby to było możliwe, powinien się uczyć, zdobywać nowe umiejętności i doświadczenia, ale też po prostu, beztrosko - bawić.

Głównym celem Pracowni jest działalność naukowa, edukacyjna i kulturalna, szczególnie w zakresie rozwoju i wsparcia edukacji alternatywnej oraz tworzenia wartościowych rozwiązań służących wszechstronnemu rozwojowi dzieci, młodzieży i dorosłych.

Dlatego jednym z naszych działań statutowych jest tworzenie i prowadzenie zajęć w formie gier: miejskich, terenowych, symulacyjnych i wykorzystywanie innowacyjnych metod edukacyjnych. Dzięki wykorzystaniu gier, jako narzędzia edukacyjnego, dajemy naszym beneficjentom możliwość rozwoju w bezpiecznym środowisku, w którym popełnianie błędów i stałe doskonalenie swoich zachowań jest naturalne i akceptowane przez wszystkich uczestników.

Projekt “Wygrywaj Wolontariat” powstał właśnie z tej potrzeby. Chcemy, by organizacje korzystające z wolontariatu miały dostęp do narzędzia pozwalającego na rozwój zarówno koordynatorów, jak i wolontariuszy i wolontariuszek. Dzięki naszej grze uczestnicy wolontariatu, zarówno kierujący nim, jak i go wykonujący, dowiadują się o korzyściach, które płyną z działań społecznych, przy tym dobrze się bawiąc. Krótko mówiąc: gra “Wygrywaj Wolontariat” uczy o tym, czego uczy wolontariat.

Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę https://naukaprzygoda.edu.pl/
By zapisać się do projektu “Wygrywaj Wolontariat” kliknij “TUTAJ”

Kontakt

info@wygrywajwolontariat.pl

Wiktoria Jasińska - koordynatorka projektu „Wygrywaj Wolontariat”
Studiowała na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Animacja Kultury i Edukacja Nieformalna. Od 2003 roku członkini Związku Harcerstwa Polskiego, instruktorka w stopniu podharcmistrza. Od kilku lat związana ze szkoleniem i kształceniem liderów grup młodzieżowych NGO, a także członkini zespołu metodycznego wspierającego wychowawców. Nieprzerwanie od lat wspiera wolontariuszy. Zawodowo związana z obszarem edukacji nieformalnej oraz animacji dzieci i młodzieży. Prywatnie miłośniczka żeglarstwa i amatorka fotografii, uwielbia grać na gitarze i ukulele, a w wolnym czasie czytać książki. Jest ciekawa świata kocha podróże – małe i duże, najlepiej wypoczywa na łonie natury. Wyzwania napędzają ją do działania!

wiktoria.jasinska@naukaprzygoda.edu.pl